Home  |   News  |   Testy - prezentacje   |   Dane techniczne  |   Porady  |   Galerie  |   Tuning  |   Download  |   Linki  |   Kontakt  |
Daewoo auta
- Kalos
- Korando
- Lanos
- Leganza
- Matiz
- Nexia
- Nubira
- Tico

Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Cadillac
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Daewoo
Dacia
Daihatsu
Dodge
Ferrari
Fiat
Ford
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
Kia
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lincoln
Lotus
Łada
Maserati
Mazda
Mercedes
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Pontiac
Porsche
Renault
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Skoda
Smart
SsangYong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo

Daewoo Tico opis samochodu używanego.

Opisy modelu Daewoo, jego użytkowanie i eksploatacja. Wady i zalety.

Dane techniczne

Schematy Elektryczne

20.03.2007 |    Daewoo Tico nie aż taki mały.
Daewoo Tico Samochód zaraz po pojawieniu się na rynku budził spore zainteresowanie. Daewoo Tico w latach dziewięćdziesiątych oferował wszystko czego potrzebowali przeciętni kierowcy, miał pięciodrzwiowe nadwozie, oszczędny silnik i był tani w zakupie. Auto szybko stało się głównym środkiem lokomocji wielu rodzin. Mimo iż był najmniejszym pięciodrzwiowym samochodem, przestrzeń w środku była zadowalająca dla pasażerów. Jednak tylko dla czterech dorosłych osób.

      Daewoo Tico Kierowcy o dużej posturze mogą narzekać na fotel, ponieważ siedzisko jest krótkie a oparcie zbyt wąskie. Obszycie tapicerki jest przeciętnej jakości, więc często spotyka się pokrowce na fotelach. Narzekać można również na cienkie koło kierownicy, wykonane z twardego śliskiego plastiku. Zresztą cały kokpit i przedział pasażerski wykonany jest z podobnych tworzyw. Z kolorów przeważają szary i czarny, ergonomia mogła być lepsza. Rozmieszczenie niektórych przełączników mogło być lepsze. Tylną wycieraczkę włącza się osobnym przyciskiem po lewej stronie kierownicy. Mimo to całość jest bardzo trwała, a trzaski na tablicy nie zdarzają się często.

      Daewoo Tico Do niedogodności zaliczyć należy brak kontrolki rezerwy paliwa, kierowca powinien być czujny i zwracać uwagę na wskaźnik poziomu benzyny. Należy również przyzwyczaić się do faktu, że światła nie wyłączają się automatycznie po wyjęciu kluczyka ze stacyjki. Dlatego należy o tym pamiętać, gdyż niezbyt duża pojemność akumulatora może doprowadzić do szybkiego jego rozładowania. Podstawowa pojemność bagażnika jest bardzo mała bo tylko 180 l, lecz można ją zwiększyć do 860 l, rozkładając tylne fotele. Plusem jest szeroki otwór tylnej klapy, który ułatwia załadunek. Ładowność Daewoo Tico wynosi 375 kg. Jak na niewielkie wymiary samochodu, całkiem wystarczające parametry.

      Daewoo Tico Największą zaletą Daewoo Tico jest z pewnością jego silnik. Wszystkie samochody wyposażone są w ten sam silnik, jednostkę zapożyczoną z Suzuki o pojemności 0,8 l i mocy 41 KM. Silnik o trzech cylindrach nie zachwyca kulturą pracy, ale jego dźwięk nie jest zbyt głośny dla podróżnych. Jego główną zaletą jest trwałość i oszczędność. Uzyskanie średniego spalania na trasie na poziomie ok. 4 l/100 km, to rzecz naturalna dla tego auta. W ruchu miejskim spalanie może się trochę zwiększyć ale nie powinno przekroczyć 7 l/100 km. Dynamika dla Daewoo Tico jest wystarczająca. Przyspieszenie od 0-100 km/h tra ok. 17 s. Prędkość maksymalna to 143 km/h. W zupełności wystarczająco do miasta, na trasie poczujemy niedostatki mocy i momentu obrotowego. Wyprzedzanie może okazać się trudne i niebezpieczne.

      Daewoo Tico Podsumowując samochód ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Okazuje się mało awaryjny, drobne usterki nie są kłopotliwe i dają się łatwo i tanio usunąć. Części zamiennych nie brakuje, ceny tych oryginalnych nie są dużo droższe od ich zamienników. Daewoo Tico potwierdził swoją trwałość przez kilka lat obecności na rynku. Jego największym mankamentem jest minimalny stopień bezpieczeństwa biernego i czynnego. Strefa zgniotu w tym aucie praktycznie nie istnieje. Należy, więc jeździć rozważnie i szanować zdrowie swoje i innych.

Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit samochodu Daewoo Tico.

Kobiece spojrzenie...
Copyright © 2006 - Resmoto.com - Prawa zastrzeżone.
Artykuły i publikacje są własnością resmoto.com. Zabrania się na wykorzystywanie w/w materiałów bez zgody Resmoto.com.