Home  |   News  |   Testy - prezentacje   |   Dane techniczne  |   Porady  |   Galerie  |   Tuning  |   Download  |   Linki  |   Kontakt  |
Daewoo auta
- Kalos
- Korando
- Lanos
- Leganza
- Matiz
- Nexia
- Nubira
- Tico

Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Cadillac
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Daewoo
Dacia
Daihatsu
Dodge
Ferrari
Fiat
Ford
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
Kia
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lincoln
Lotus
Łada
Maserati
Mazda
Mercedes
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Pontiac
Porsche
Renault
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Skoda
Smart
SsangYong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo

Daewoo Nubira opis samochodu używanego.

Opisy modelu Daewoo, jego użytkowanie i eksploatacja. Wady i zalety.

Dane techniczne

Schematy Elektryczne

20.03.2007 |    Daewoo Nubira - klasa średnia.
Daewoo Nubira Samochód zaprezentowano w 1997 roku i od razu rozpoczęto produkcje w Korei. Nubira cieszyła się sporym powodzeniem i postanowiono wprowadzić ją na europejski rynek. W 1998 roku rozpoczął się montaż w Polsce na warszawskim Żeraniu. Samochód od początku wyróżniał się przede wszystkim niską ceną zakupu. Głównie dzięki temu argumentowi Daewoo Nubira stała się popularnym samochodem klasy średniej. Samochód miał spore uznanie wśród taksówkarzy. Gdy przerobiono auto na instalacje LPG, stawał się naprawdę tanim pojazdem.

      Daewoo Nubira Daewoo Nubira bezpośrednio zastąpiła model Espero. Nowy samochód z Korei prezentował się dość nowocześnie, miała zaokrąglone kształty, zaprojektowano oryginalną tablicę przyrządów i poprawiono wyposażenie. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych samochód zachowywał obowiązujący w tym czasie trend.

      Daewoo Nubira Kabina nie została dopracowana najlepiej, przeważają tu szare plastiki i materiały. Jakość wykończenia i montażu również mogła być lepsza. Można zauważyć nieosłonięte śruby, luźne zawiasy czy spore szpary pomiędzy niektórymi elementami. Można usłyszeć różne dźwięki dochodzące z kokpitu, niestety nie ma na nie rady, nawet w najmłodszych egzemplarzach to zjawisko występuje. Ergonomia za to jest na najwyższym poziomie, wskaźniki i przyciski są tam gdzie oczekuje tego kierowca. Wszystko jest dokładnie opisane.
      Niestety nie znajdziemy tu wszystkiego, co byśmy chcieli, samochód nie posiada dużo gadżetów poprawiających komfort podróżowania. W najlepiej wyposażonych wersjach znajdziemy ABS, elektrycznie sterowane szyby i lusterka, dwie poduszki powietrzne, oraz klimatyzacje. Jednak częściej spotykamy wersje podstawowe bez w/w wymienionych opcji. Elektryka nie jest najmocniejszą stroną Nubiry, więc czym jej mniej tym lepiej. Zdarzają się drobne awarie podnośników szyb, czy przepalone żarówki.
      W środku jest komfortowa, głównie za sprawą wygodnych foteli, wprawdzie użyte tkaniny modły być lepsze, ale na czymś musiano oszczędzać. Z przodu jak i z tyłu jest sporo miejsca, cztery dorosłe osoby nie będą narzekać i mogą podróżować przez spory czas. Miejsca na bagaże nie powinno zabraknąć, w wersji kombi, przestrzeni jest naprawdę dużo.

      Daewoo Nubira Słabszą stroną Daewoo Nubiry jest jej zawieszenie. Koreańscy inżynierowie ustawili go za miękko. Wynikiem tych działań jest przechylanie się na zakrętach samochodu, nurkowanie przy hamowaniu. Wielu użytkowników wymieniając zużyte elementy zawieszenia, wybierało twardsze podzespoły (amortyzatory, sprężyny). Po takich modyfikacjach samochód prowadziło się pewniej. Silniki w Nubirze sprawują się lepiej niż zawieszenie. Mamy do dyspozycji tylko dwie jednostki silnikowe. Słabsza 1,6 l o mocy 106 KM i mocniejszą 2,0 o mocy 133 KM. Obie są dość niezawodne, jednak należy przestrzegać zalecenia producenta, min wymieniać pasek rozrządu co 60 tyś km i często sprawdzać olej. Dostępne silniki dostarczają przyzwoite osiągi pojazdowi, jednak mają małą elastyczność. Żeby osiągnąć zamierzony efekt musimy doprowadzić silnik do wysokich obrotów, wiąże się to ze sporym spalaniem. Dlatego często spotyka się auta wyposażone w instalację gazową. Do działania skrzyni biegów również można mieć zastrzeżenia.

      Daewoo Nubira Pomimo tych zarzutów Daewoo Nubira jest udaną konstrukcją. Jakość wykonania mogła być większa. Ale lepiej posiadać samochód, który skrzypi niż taki co się często psuje. A pod względem awaryjności Nubira wypada dobrze. Główną jej zaleta jest cena. Jako auto klasy średniej jest często spotykane w lepszej cenie niż miejskie kompakty. Za to przestrzeniu posiada znacznie więcej, co się wiąże z lepszym komfortem podrużowania.

Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit samochodu Daewoo Nubira.

Kobiece spojrzenie...
 
Copyright © 2006 - Resmoto.com - Prawa zastrzeżone.
Artykuły i publikacje są własnością resmoto.com. Zabrania się na wykorzystywanie w/w materiałów bez zgody Resmoto.com.