Home  |   News  |   Testy - prezentacje   |   Dane techniczne  |   Porady  |   Galerie  |   Tuning  |   Download  |   Linki  |   Kontakt  |
Daewoo auta
- Kalos
- Korando
- Lanos
- Leganza
- Matiz
- Nexia
- Nubira
- Tico

Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Cadillac
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Daewoo
Dacia
Daihatsu
Dodge
Ferrari
Fiat
Ford
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
Kia
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lincoln
Lotus
Łada
Maserati
Mazda
Mercedes
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Pontiac
Porsche
Renault
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Skoda
Smart
SsangYong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo

Daewoo Leganza opis samochodu używanego.

Opisy modelu Daewoo, jego użytkowanie i eksploatacja. Wady i zalety.

Dane techniczne

Schematy Elektryczne

20.03.2007 |    Daewoo Leganza luksus na nie duże pieniądze.
Daewoo Leganza Firma Daewoo do grona swoich dotychczasowych modeli postanowiło wprowadzić do sprzedaży samochód inny niż do tej pory. Stworzono Leganze, samochód najbardziej luksusowy z koreańskiej marki. Auto trafiło do sprzedaży w 1997 roku. Celem producenta było ukoronowania gamy modeli, aby poprawić prestiż marki.

      Daewoo Leganza Po upływie dziesięciu lat można powiedzieć, że samochód zdał egzamin na piątkę. Nadwozie nadal wyróżnia się z tłumu, spośród innych aut w swojej klasie. Ciągle się podoba. Daewoo Leganza jest przedstawicielem klasy średniej wyższej. Posiada wszystkie cechy jakie mają auta z tego segmentu. Samochód oferuje mnóstwo przestrzeni, zarówno z przodu jak i z tyłu. Zastrzeżenia można mieć jedynie do jakości użytych materiałów do wykończenia kokpitu i drzwi. Po pewnym czasie można dosłyszeć się trzasków. Poza tym wygląd i ergonomia jest na wysokim poziomie. Często można spotkać samochody wyposażone w skórzaną tapicerkę. Klimatyzacja oraz inne elementy podnoszące komfort i bezpieczeństwo to częsty widok w Leganzie.

      Daewoo Leganza Zawieszenie ustawione jest komfortowo, miękko i cicho tłumi nierówności. Mogło być trochę twardsze, gdyż przy większych prędkościach za bardzo się kołysze. Do napędu samochodu nie stosowano dużo jednostek napędowych, w ofercie brak jest Diesla. Najpopularniejszym silnikiem jest dwulitrowa jednostka o mocy 133 KM. Zapewnia przyzwoite osiągi, niestety ma duży apetyt na paliwo, szczególnie w górnych zakresach obrotów. W pracy z automatyczną skrzynią biegów spisuje się dobrze.

      Daewoo Leganza Daewoo Leganza, mimo iż jest samochodem o sporych wymiarach i bogato wyposażonym, nie jest drogi w utrzymaniu. Awarie przytrafiają się rzadko, a dostępność części zarówno oryginalnych jak i zamienników jest imponująca. Silniki są trwałe i mało awaryjne. Zawieszenie niestety poddaje się na polskich drogach. Zdarzają się drobne usterki instalacji elektrycznej i problemy z elementami kokpitu.
      W ofercie samochodów używanych można spotkać wiele egzemplarzy, które są na ogół w dobrej kondycji. Najczęściej serwisowane w ASO i bogato wyposażone. Cena samochodu jest bardzo atrakcyjna, więc można oko przymknąć na drobne niedoróbki.

Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit samochodu Daewoo Leganza.

Kobiece spojrzenie...
Copyright © 2006 - Resmoto.com - Prawa zastrzeżone.
Artykuły i publikacje są własnością resmoto.com. Zabrania się na wykorzystywanie w/w materiałów bez zgody Resmoto.com.